Can Akın Caglar (1)Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Seçimli Olağanüstü Genel Kurul’unda dün başkanlık seçimi vardı. Oyların 32’sini alan Can Akın Çağlar TSB’nin yeni dönem Başkanı seçildi.

Türkiye Sigorta Birliği’nin Seçimli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, 17 Mayıs 2017 Çarşamba günü Hilton İstanbul Kozyatağı Otel’de gerçekleştirildi. Eureko Sigorta Genel Müdürü Can Akın Çağlar Birlik Başkanı seçildi.

Başkan adaylarından Eureko Sigorta Genel Müdürü Can Akın Çağlar 32, diğer başkan adayı Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin ise 30 oy aldı.

Birlik üyesi 63 şirketin üst düzey yöneticilerinin katıldığı seçim sonrasında bir konuşma yapan Çağlar, seçilen kişinin kimliğinin tek başına bir anlamının olmadığının altını çizerek, başkanlığın makam değil görevlendirme olduğunu ve görevin üstesinden hep birlikte gelmeye çalışacaklarını söyledi.

Yeni Hayat Dışı Yönetim Komitesi Üyesi Ali Erlat

Ali Erlat

Ali Erlat

Sigortacılık Kanunu uyarınca yapılan seçimde ayrıca boşalan Hayat Dışı Yönetim Komitesi Üyesi de belirlendi.

Yeni Hayat Dışı Yönetim Komitesi Üyesi Axa Sigorta’dan Ali Erlat oldu. Seçimi takip eden 2 gün içinde Seçim Kurulu’na herhangi bir itiraz yapılmadığı takdirde, yukarıda belirtilen sonuçlar resmi olarak kabul edilecek.

SigortaMedya ailesi olarak yeni başkanı kutluyor, sektöre ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.

Can Akın Çağlar kimdir?

Can Akın Çağlar

1962 yılında Sivas’ta doğan Can Akın Çağlar, 1983 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, aynı üniversitede Para ve Bankacılık konulu yüksek lisans programına katıldı.

Mesleki kariyerine 1985 yılında Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Bankalar Yeminli Murakıpları Kurulu’nda Bankalar Yeminli Murakıbı olarak başladı.

1995–1997 yılları arasında ABD’de Boston Üniversitesi’nde, Finansal Ekonomi alanında yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra 1997-1998 yılları arasında Egebank A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcılığı ve Ege Yatırım A.Ş.’ de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinin ardından 1998-2003 yılları arasında Family Finans A.Ş.’ de Genel Müdürlük görevini üstlenen Çağlar, 2003 yılında Ziraat Bankası A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atandı. Genel Müdürlüğü döneminde Ziraat Sigorta A.Ş. ve Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş.’ nin kuruluşuna da öncülük etti.

2011 yılında bankadaki görevinden ayrılarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nda Kurul Üyesi olarak göreve başlayan Çağlar 02 Mayıs 2014 tarihi itibariyle bu görevinden ayrılarak Eureko Sigorta A.Ş.’de Genel Müdürlük görevini üstlenmiştir. Ayrıca 02 Mayıs 2014 tarihinden itibaren Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yerine getirmektedir.