Bu turnuva bildiğiniz gibi değil. Yaşamak lazım anlayabilmek için. Ben takım içinde kendime yer bulamasam bile seyretmeye gelirim. O kadar söylüyorum.
Ne ararsan var. İşini geliştir, yeni dostluklar kur, futbol heyecanını çim sahada yaşa , en güzel donemde deniz keyfi yap, bitince yenisinin hayalini kur. Daha ne olsun?

Murat ÇELİKER/Generali Sigorta İç Anadolu Bölge Müdürü

Yoğun rekabetin yaşandığı sektörümüzün böyle organizasyonlara ihtiyacı var ve olmaya devam edecek. Sporun kaynaştırıcı  sosyalleştirici gücüne inanan birisi olarak  böyle güzel organizasyonlara katılmak, aslında bir bakıma paydaşlar arasında yer yer yaşanan ayrışmaları toparlamaya katkı sağlamaktadır.  

Atakan ATASOY / SBN Sigorta Acenteler Müdürü

Türkiye Sigorta Birliği’nin katkılarıyla yapılan Sektör Ligi’nin, açıkçası ben bu kadar profesyonelce yapıldığını bilmiyordum. Özellikle TARSİM takımımızı izlemeye geldim. Ama organizasyonun gayet güzel olduğunu gördüm ve keyifle izledim. Turnuvada yarı finale kadar yükseldik. TARSİM geçen sezon da gruptan çıkmıştı.

Yusuf Cemil SATOĞLU / TARSİM Genel Müdürü

TSB Sigorta Sektör Ligi’nin sektörü ve paydaşları bir araya getirmek için güzel bir organizasyon. Her yıl katılım artıyor. Gulf Sigorta olarak biz de ilk kez katıldık. Sektörü bir araya getiren böyle organizasyonlar pek fazla olmuyor. Sigorta şirketlerinden, acentelerden hem de iş ortaklarından katılım arttıkça daha da gelişecektir. 

Süleyman SAĞIROĞLU / Gulf Sigorta GM

Çok güzel bir TSB Sigorta Sektörü Ligi organizasyonuna dahil olduk. Daha önce hiç görmediğim sigorta acenteleri ve genç acenteler platformu ile takım oluşturduk. Biz güldük eğlendik, sektörden yeni insanlar tanıdık. 16 takımın organize olması, organizasyonda en ufak bir eksik olmaması takdir edilmesi gereken bir iş. 

Metin Öngüç / Bi'sigortacı

Ülkemizde veya diğer ülkelerde oynanan futbol liglerinde kavga ve gürültü eksik olmazken Türkiye Sigorta Birliği’nin sponsorluğunda geleneksel olarak düzenlenen TSB Sigorta Sektör Ligi’nin yedincisinde sadece dostluk ve kardeşlik vardı.

SİGORTAMEDYA / ANTALYA

Türkiye Sigorta Birliği’nin organizasyonunda sektörün her sene geleneksel olarak bir araya geldiği TSB Sigorta Sektör Ligi’nin yedincisi 20-23 Nisan tarihleri arasında Antalya Belek Bellis Deluxe Otel’de yapıldı. Ülkemizde olduğu gibi dünyanın herhangi bir ülkesinde oynanan futbol liglerinde dahi kavga gürültü eksik olmazken 7. TSB Sigorta Sektör Ligi’nde ise sadece dostluk ve kardeşlik vardı.

ligden finalistler
Organizasyona katılan sektör temsilcileri plazalardan kurtulup, yeşil çimler üzerinde stres atmanın keyfini doyasıya yaşadı. 16 takımın katıldığı 7. TSB Sigorta Sektör Ligi geriye bıraktığı güzelliklerle “Futbol ligleri işte böyle olmalı” dedirtti. Sektörün Messi ve Ronaldoları SSL’de döktürdü.

Margas’tan sürpriz şampiyonluk

Büyük bir heyecan içerisinde 20 Nisan’da gerçekleşen kura çekiminin ardından dörder takımlı dört grup belirlendi ve 21 Nisan’da grup maçları tamamlandı. A Grubu’nu İş Bankası birinci, Aksigorta ikinci; B Grubu’nu Dinkal birinci, Gulf Sigorta ikinci; C Grubu’nu TARSİM birinci, SEİK ikinci ve D Grubu’nu da MARGAS birinci, Unico Sigorta ikinci sırada bitirdi.

birincilik odulu margas

Finalde Dinkal’i 2-0 yenen MARGAS şampiyonluk sevinci yaşadı

Çeyrek ve yarı final karşılaşmaları 22 Nisan’da oynandı. Turnuvanın son günü olan 23 Nisan Pazartesi gününde ise üçüncülük dördüncülük ile final maçları vardı. Tam anlamıyla centilmenlik içinde onanan final maçında MARGAS, geçen seneki ligin başarılı takımı Dinkal’i sürpriz bir şekilde 2-0 mağlup edip şampiyonluk ipini göğüsledi.

ikincillik odulu dinkal

Finale kadar yükselen Dinkal, 7. TSB Sigorta Sektör Ligi’ni ikinci bitirdi

Kozlarını Elite Match’ta paylaştılar

7. TSB Sigorta Sektör Ligi’nde ilgiyle izlenen bir başka organizasyon da Elite Match oldu.

elite match toplu 1
Turnuvanın ilk günü geleneksel olarak düzenlenen Elite Match’ta Unico Sigorta Genel Müdürü Cenk Tabakoğlu, Gulf Sigorta Genel Müdürü Süleyman Sağıroğlu ve Genel Müdür Yardımcısı Muharrem Güven , SEİK Başkanı Yalçın Kaya, Aksigorta İç Denetim Müdürü Hasan Vatansever, TGAP Başkanı Abdulcelil Alkış, Auto Life Center’dan Mahmut Sevluk ve SSL Kurucusu Muhammet Erdoğan mücadele etti.

ssl hakemler 2

Maçları Türkiye Futbol Federasyonu’nun atadığı profesyonel hakemler yönetti

Sektör Ligi’ne katılan takımlar

 • Acente Antep
 • Aksigorta
 • Antalya Acenteleri
 • Bi’Sigortacı
 • Dinkal
 • Generali Sigorta
 • Gulf Sigorta
 • İş Bankası
 • MARGAS
 • SBN Sigorta
 • RS Servis
 • SEİK
 • TARSİM
 • TGAP
 • Unico Sigorta
 • Vakıf Emeklilik

‘Keyifle izledim’

yusuf satoglu tarsim gm
TARSİM Genel Müdürü Yusuf Satoğlu, ikinci defa katıldıkları Sigorta Sektör Ligi’ni çok profesyonelce bulduğunu söyledi. Satoğlu, “Türkiye Sigorta Birliği’nin (TSB) katkılarıyla yapılan Sektör Ligi’nin açıkçası ben bu kadar profesyonelce yapıldığını bilmiyordum. Özellikle TARSİM takımımızı izlemeye geldim. Ama organizasyonun gayet güzel olduğunu gördüm ve keyifle izledim” dedi. Turnuvada yarı finale kadar yükseldiklerini belirten Satoğlu, “TARSİM geçen sene gruptan çıkmıştı ama elemelerde takılmıştı. İlk senenin tecrübesizliğini yaşamıştık. Bu sene daha iddialı olduğumuzu gösterdik. Gruptaki üç maçımızı da kazanıp gruptan çıktık ve yarı finale kadar yükseldik” diye konuştu.

‘Böyle organizasyonlara ihtiyaç var’

elite match 1
Gulf Sigorta Genel Müdürü Süleyman Sağıroğlu, 7. TSB Sigorta Sektör Ligi’nin sektörü ve paydaşları bir araya getirmek için güzel bir organizasyon olduğunu dile getirdi. Sağıroğlu, “Her yıl katılım artıyor. Gulf Sigorta olarak biz de ilk kez katıldık. Sektörü bir araya getiren böyle organizasyonlar pek fazla olmuyor. Sigorta şirketlerinden, acentelerden hem de iş ortaklarından katılım arttıkça daha da gelişecektir. Organizasyonu yapanların ellerine sağlık” diye konuştu.

‘Sektörden yeni insanlar tanıdık’

bisigortaci metin
‘Bi’Sigortacı’nın kurucu ortaklarından Metin Öngüç, “Çok güzel bir TSB Sigorta Sektörü Ligi organizasyonuna dahil olduk” dedi. Öngüç, “Daha önce hiç görmediğim sigorta acenteleri ve genç acenteler platformu ile takım oluşturduk. Biz güldük eğlendik, sektörden yeni insanlar tanıdık. 16 takımı organize olması, organizasyonda en ufak bir eksik olmaması takdir edilmesi gereken bir iş. Sigorta şirketleri ve sektör çalışanları plazadan çıkıp, ayağını toprağa basıp, enerjilerini attı. Seneye kabul edilirsek bomba takımla geliyoruz Muhammet Erdoğan, emeğine sağlık, teşekkürler” diye konuştu.

‘Sektör paydaşlarının güç birliği’

muhammet erdogan 2
Sigorta Sektör Ligi’nin (SSL) kurucusu ve organizatörü Muhammet Erdoğan, turnuva ile acentelerin güç birliği yaptığını söyledi. 16 takımdan oluşan 250 kişinin bir araya geldiğini vurgulayan Erdoğan, “Sigorta temsilcilerimiz, sporun birleştirici ruhu içerisinde iyi ilişkiler kurdu. Karşılaşmalarda gerginlik olmadı. Maçlar tam bir kardeşlik havasında geçti” dedi. SSL’nin bir özelliğinin de genel müdürlerle-acenteler buluşması olduğuna değinen Erdoğan şunları söyledi: “Normalde iyi bir acenteysen ve üretimin iyiyse ancak o zaman genel müdürü görürüsün. SSL’de ise acenteler, genel müdürlerle yan yana veya karşı karşıya top koşturma imkânı buldu. SSL’ye bir anlamda genel müdür-acente buluşmasını sağladı.”

Centilmenlik ödülü Vakıf Emeklilik’in

vakif centilmenlik odulu
Vakıf Emeklilik takımı grup aşamasında elenmiş olmalarına rağmen lig boyunca diğer takımların dostluk maçı tekliflerini geri çevirmedi. Sektör Ligi’nin kuruluş amaçlarından biri olan kaynaşma ve buluşmaya verdiği katkılardan dolayı Vakıf Emeklilik’e de En Centilmen Takım ödülü verildi.

finaldeki takimlar toplu

Çekişmeli maçların oynandığı 7. TSB Sigorta Sektör Ligi’nde İş Bankası üçüncü oldu

ucunculuk odulu tarsim

TARSİM, 7. TSB Sigorta Sektör Ligi’nde dördüncülükle yetindi